Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  12 655 44 55

 

Balerina jabłoń

 

Karłowe i kolumnowe drzewka owocowe

Grupa odmian drzewek owocowych do uprawy w donicach lub w niewielkich przydomowych ogródkach.
Mini drzewka o koronie kulistej, stożkowej lub o pokroju kolumnowym - zdobią i dają smaczne owoce.

_ tak zaznaczyliśmy odmiany, które są aktualnie dostępne w sprzedaży _ 4 kwietnia 2018 _JABŁONIE:

'DELEGRINA' - mini jabłoń,  może być uprawiana w gruncie (małe ogrody) lub w donicach (taras). Owoce czerwono-żółte dojrzewają na początku września. Drzewko o niewielkiej koronie, praktycznie nie wymaga cięcia. 

'GARDEN DELICIOUS' - mini jabłoń,  może być uprawiana w gruncie (małe ogrody) lub w donicach (taras). Owoce zielono-żółte, duże dojrzewają pod koniec września. Drzewko o niewielkiej koronie, nie wymaga cięcia.

'POLKA' - nie wymagająca cięcia, odmiana karłowa o zwartej, kulistej koronie o średnicy około 1 metra. Owoce bardzo smaczne, żółte z rumieńcem, dojrzewają na początku września. Szybko wchodzi w owocowanie.

'BOLERO' - odmiana karłowa, kolumnowa, nie wytwarza długich pędów bocznych. Owoce smaczne, duże, kuliste, zielono-żółte z niewielkim rumieńcem, dojrzewają w drugiej połowie września. Szybko wchodzi w owocowanie.

'CHARLOTTE' - odmiana karłowa, kolumnowa, nie wytwarza długich pędów bocznych. Owoce smaczne, duże, ciemnoczerwone, dojrzewają na początku września. Szybko wchodzi w owocowanie.

'PIDI' - 
bardzo dobra jabłoń karłowa - dorasta do 1,5 metra wysokości po 10 latach. Owoce dość duże jak na drzewko karłowe pojawiają się we wrześniu. Owocuje obficie i corocznie. Owoce są słodkie, przypominają w smaku Szampiona. Są soczyste i bardzo smaczne. 

'CORQUELLA'


GARDEN FOUNTAIN


VESNA


RED RIVER


SUN CATS


ARBAT


STAR CATS


POLKA


WALTZ


FLAMENCO

* * *

UWAGA : Jabłonki karłowe, kolumnowe mogą być sadzone w ogrodzie co 80 cm. Posadzenie obok siebie różnych odmian znacznie zwiększy owocowanie.GRUSZE:

'GARDEN RED' - mini grusza do małych ogrodów lub do donic na taras; wzrost silnie karłowy, pokrój zwarty. Owoce duże, czerwone z rumieńcem, dojrzewają pod koniec października, mają aromatyczny i słodki miąższ. Nie wymaga cięcia.

'GARDEN PEARL' - mini grusza do małych ogrodów lub do donic na taras; wzrost silnie karłowy, pokrój zwarty. Owoce duże, dojrzewają w połowie października, mają aromatyczny i słodki miąższ. Nie wymaga cięcia.

'DECORA' - grusza o wzroście i pokroju kolumnowym do małych ogrodów lub do donic tarasowych. Owoce duże (150 g), czerwone z rumieńcem, słodkie. Dojrzewają na przełomie września i października. Przechowują się do połowy grudnia.

'SAPHIRA' - grusza o wzroście i pokroju kolumnowym do małych ogrodów lub do donic tarasowych. Owoce zielonkawe, soczyste o miąższu rozpływającym się w ustach, słodkie i aromatyczne. Owoce dojrzewają w połowie września - mają wtedy żółty kolor.

'ZIELONA KOLUMNOWA'

'CZERWONA KOLUMNOWA'


'SUNRISE'


DUO DECORA + SAPHIRA - dwie odmiany zaszczepione na jednym drzewie - NOWOŚĆ !!!śLIWA:

'MARIPOSA' - mini śliwa do małych ogrodów lub donic tarasowych; owocuje obficie pod koniec sierpnia; owoce duże o zabarwieniu ciemnoczerwonym. Wzrost silnie karłowy, nie wymaga cięcia.

'kolumnowa FRUCA

'mini BUHLER'

'mini ROBUSTO'

kolumnowa IMPERIALWIśNIA:

'PIEMONT'
 - mini wiśnia do małych ogrodów lub donic tarasowych; owocuje obficie w pierwszej połowie lipca. Wzrost silnie karłowy, nie wymaga cięcia.CZEREŚNIA:

'QUEEN MARRY
' - kolumnowa odmiana samopylna. Dorasta do około 2 metrów. Owoce czerwone, sercowate, bardzo smaczne.

'SILVA'MORELA:

'APRIGOLD' - mini morela. Drzewko o silnie karłowym wzroście do donic tarasowych (roślinę należy chować przed wiosennymi przymrozkami - by uniknąć przemarzania kwiatostanów) lub do małych ogrodów (przed przymrozkami należy drzewko okryć włókniną). Kwiaty białe. Owoce dojrzewają w lipcu, mają słodki miodowy smak z lekką goryczką. Nie wymaga cięcia.BRZOSKWINIA:

'HONEY GOLD'
 - mini brzoskwinia. Drzewko o silnie karłowym wzroście do donic tarasowych (roślinę należy chować przed wiosennymi przymrozkami - by uniknąć przemarzania kwiatostanów) lub do małych ogrodów (przed przymrozkami należy drzewko okryć włókniną). Kwiaty różowe - pełne, bardzo efektowne. Owocuje obficie, owoce są koloru zielono-żółtego. Dodatkową ozdobą drzewka są ciemnozielone, lancetowate liście. Nie wymaga cięcia - średnica koronki pięcioletniego drzewka to 1,2 m.

'HONEY RED' - mini brzoskwinia o atrakcyjnych, ciemno czerwonych liściach!!! Owoce jak u odmiany HONEY GOLD. NEKTARYNA:

'RUBIS' - mini nektaryna. Drzewko o silnie karłowym wzroście do donic tarasowych (roślinę należy chować przed wiosennymi przymrozkami - by uniknąć przemarzania kwiatostanów) lub do małych ogrodów (przed przymrozkami należy drzewko okryć włókniną). Kwiaty duże różowe, bardzo dekoracyjne. Owocuje obficie. Owoce są koloru żółtawego z czerwonym rumieńcem i mają doskonałe walory smakowe. Nie wymaga cięcia - średnica koronki pięcioletniego drzewka to 1,2 m.